Pasjansgry.pl
Cofnij
Wskazówka
Nowa
Menu
Opcje
Zapisz
Załaduj
Pasjans Pająk 2 kolory
00:00
0

Pasjans Pająk 2 kolory

Typ gry: Pająk
|
Statystyki zwycięstw:20%

Wprowadzenie do Pasjans Pająk

Pasjans Pająk to popularna gra karciana rozgrywana na całym świecie. To złożona gra, która wymaga opanowania umiejętności rozwiązywania problemów. Jednak jeśli nie chcesz za dużo główkować, a tylko zrelaksować się przy dobrej grze, możesz spróbować Pająka na najprostszym poziomie.


Gra rozgrywana jest dwiema standardowymi taliami zawierającymi 52 karty. Dostępne są trzy poziomy trudności. Poziom początkujący rozgrywany jest jednym kolorem kart i jest stosunkowo prosty do wygrania. Poziom zaawansowany to rozgrywka wszystkimi czterema kolorami kart i bardzo trudno ją wygrać. Najpopularniejszy jest poziom średniozaawansowany, rozgrywany dwoma kolorami.


Ta wersja przeznaczona jest dla średniozaawansowanych graczy. Rozgrywana jest 52 Kierami i 52 Pikami.

Historia

Uważa się, że nazwa Pasjans Pająk pochodzi od faktu, że pająki mają 8 nóg, a gra ma 8 Pól bazowych.
Skomputeryzowana wersja stała się bardzo popularna po włączeniu jej do systemu Windows 98 Plus firmy Microsoft. To nadal jedna z najczęściej rozgrywanych gier w pasjansa.

Cel gry

Celem Pasjansa Pająka jest zbudowanie na Planszy 8 uporządkowanych stosów kart od Króla w dół do Asa, każdy z takich stosów zostanie automatycznie przeniesiony na Pole bazowe.
W efekcie, celem gry jest opróżnienie Planszy ze wszystkich kart.

Jak grać w Pasjansa Pająka

Pasjans Pająk rozgrywany jest dwiema standardowymi taliami kart, co daje łącznie 104 karty.


Po rozpoczęciu gry, 54 karty rozdawane są do kolumn umiejscowionych na Planszy - po 6 kart do czterech kolumn po lewej stronie i po 5 kart do pozostałych sześciu kolumn. Tylko wierzchnia karta w każdej kolumnie jest odkryta dla gracza, pozostałe karty pozostają zakryte. Pozostałe 50 kart tworzy Pulę.


Jedną z czynności niezbędnych do wygrania rozgrywki jest odkrycie wszystkich 44 zakrytych kart na Planszy. Karta jest odwracana automatycznie po zdjęciu z niej kart wcześniej odkrytych. Wprowadza to świeżo odkrytą kartę do rozgrywki i może ona zostać przeniesiona według decyzji gracza.


W Pasjansie Pająku grupy kart mogą być przenoszone jednocześnie po Planszy. Wszystkie przenoszone karty muszą być tego samego koloru i ułożone w malejącej kolejności według ich wartości. Gdy graczowi uda się ułożyć stos składający się z kart tego samego koloru od Króla do Asa, zostanie on automatycznie przeniesiony na Pole bazowe.


Kolumna, która nie zawiera kart nazywana jest pustą kolumną. Zasady gry pozwalają na przeniesienie do niej dowolnego stosu kart tego samego koloru.


Jednokolorowy stos kart może zostać przeniesiony z jednej kolumny do innej, pustej lub zawierającej karty, z tym że karta, na którą przenoszony jest stos musi być oczko wyższa od najwyższej karty w przenoszonym stosie. Nie musi być ona jednak w tym samym kolorze.


Gdy wszystkie karty na Planszy zostały ułożone według upodobania gracza, należy kliknąć na Pulę kart znajdującą się po prawej stronie Planszy, aby rozdać kolejne karty.


Ten proces przenoszenia uporządkowanych stosów i rozdawania kolejnych kart trwa do momentu, aż nie pozostaną w Puli dostępne do rozegrania karty. W takim momencie, jeśli gracz jest w stanie przenosić karty pomiędzy kolumnami tak, aby ułożyć z nich jednokolorowe stosy i opróżnić Planszę - gra zostaje wygrana.

Wskazówki

Kliknięcie na przycisk "Wskazówka" podświetla karty z dostępnym ruchem na dwa różne kolory. Jeden kolor dla kart, które mogą zostać przeniesione na kartę tego samego koloru (preferowane ruchy), a drugi dla kart, które można przenieść na kartę innego koloru.


W zależności od ustawień - kliknięcie na kartę może nie przenosić jej na kartę innego koloru, trzeba ją wtedy przeciągnąć ręcznie (tę opcję można zmienić w menu Opcje)

Strategia Pasjansa Pająka

Sprawdź Pasjans Pająk 1 kolor, aby poznać podstawową strategię oraz Pasjans Pająk 4 kolory, aby poznać zaawansowaną strategię gry i wskazówki.
Oto kilka wskazówek, jak wygrać Pasjansa Pająka:

  • Przynajmniej w kilku pierwszych rundach gry oczywistym celem powinno być uwolnienie kolumny. Jedna metoda mówi, żeby robić to za wszelką cenę, inna z kolei, aby powstrzymać się od niektórych ruchów, które mogą utrudnić dostęp do zakrytych kart.
  • Planuj swoje ruchy ostrożnie. Warto próbować znaleźć kombinację ruchów, która doprowadzi do ułożenia kilku kart w jednokolorowym stosie lub do opróżnienia kolumny.
  • Zazwyczaj warto zagrać kombinację ruchów, która da najwięcej korzyści, należy jednak mieć na uwadze, z czego się przy okazji rezygnuje.
  • Przynajmniej w kilku pierwszych rundach gry oczywistym celem powinno być uwolnienie kolumny. Jednak w dalszych częściach gry, jeśli ma zostać wygrana, należy zmienić strategię i dążyć do układania kart w jednokolorowe stosy, zamiast odkrywać zakryte karty.
  • Zdarzają się momenty, w których opłaca się nie kończyć układania stosu, nawet jeśli jest taka możliwość. Jednak, co do zasady, jeśli ukończenie stosu powoduje opróżnienie kolumny, wykonanie takiego ruchu nie jest błędem.
  • Często korzystne jest pozostawienie niepoukładanego stosu, co oznacza, że zawiera on jedną lub więcej kart w innym kolorze. Niepoukładany stos można najczęściej rozdzielić przekładając część kart do innej kolumny, także pustej. Gracz powinien zdecydować się na pozostawienie większej dezorganizacji (więcej zmian kolorów) w kolumnach, w których jest mniej prawdopodobne, że będą utrudniać zwycięstwo. Wiedza, które to kolumny przychodzi wraz z doświadczeniem w Pasjansie Pająku.
  • Nie przejmuj się za bardzo pojedynczą zakrytą kartą (lub dwiema, czasem nawet trzema) ułożoną bezpośrednio pod Królem. Nie polegaj na szybkim odwróceniu karty, a następnie opróżnieniu kolumny. Jednak, jeśli nie ma do wykonania więcej konstruktywnych ruchów, nie bój się i sprawdź, co kryje się pod Królem.
  • Gdy napotykasz wybór pomiędzy rezygnacja z pustej kolumny, aby odwrócić zakrytą kartę lub dodaniem uporządkowanego stosu do istniejącego już stosu w innej kolumnie, ostrożnie oceń stan gry zanim podejmiesz decyzję. Często lepszą opcją jest dodanie stosu do gry. Ma to także tę zaletę, że odkrywanie zakrytych kart w późniejszych częściach gry jest zwykle łatwiejsze.

Wygląd gry

Ekran gry składa się z 3 części.


Plansza składa się z 10 kolumn rozłożonych poziomo wzdłuż ekranu. Każda z kolumn zawiera stos jednej lub większej liczby kart, lub jest pusta, w zależności od aktualnego stanu rozgrywki. W tym miejscu rozgrywa się większa część gry.


Pola bazowe zlokalizowane są w górnym prawym rogu, ponad Planszą. Składają się z 8 trójkątów. Każdy z nich przeznaczony jest na jeden ukończony stos jednokolorowych kart.


W górnym lewym rogu znajduje się Pula kart. W tym miejscu przechowywane są karty, które będą rozdawane wraz z zaawansowaniem rozgrywki. Na początku gry Pula składa się z 5 zakrytych stosów kart. Każdy z nich zawiera 10 kart. W dowolnym momencie gry gracz klika na stos najbardziej po prawej stronie, a karty z niego rozdawane są odkryte na Plansze, po jednej karcie do każdej kolumny.

Pasjansgry.pl
   
© 2022-2024 Pasjansgry.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone
Ładowanie kart...
Wrócić do strony głównej?
Rozdaj nowe karty
Zrestartuj bieżącą grę
[ ? ]Pomimo, że gry posiadające rozwiązanie na pewno da się wygrać, ich rozwiązanie może nie być cozywiste ani proste
Pasjans
Pająk
Gry
karciane
Klasyki
Freecell
Jukon
40
Rozbójników
Piramida

Szybkie instrukcje

Pasjans Pająk 2 kolory

Typ: Pająk
Statystyki zwycięstw: 1 na 5 (około 20%)

Cel: Przenieś wszystkie karty na pola bazowe

Pola bazowe: Stosy:
Pula:

Skróty klawiszowe
Spacja - rozdaj nową kartę
H - Pokaż wskazówkę
U / Ctrl + Z - Cofnij
N - Otwórz menu Nowa gra
Plus/Minus - Przybliż/oddal
Pauza w grze

Zagraj w numerowaną grę

Numer bieżącej gry: 13322 [ ? ]Numerowane gry to z góry ustalone rozdania.

Nie wszystkie numerowane gry posiadają rozwiązanie.

Wybierz numer gry pomiędzy 1 a 100 000 000

 
Udostępnij/zaznacz grę
Zarejestruj się na Pasjansgry.pl
Nazwa użytkownika
E-mail
Hasło
Potwierdź hasło
Masz już konto? Zaloguj się tutaj
Rejestracja
Witaj z powrotem!
Nazwa użytkownika
Hasło

Zarejestruj się na Pasjansgry.pl
Zaloguj
Pasjans Wszędzie!
Sprawdź naszą nową aplikację
Kliknij na ikonę lub zeskanuj kod QR swoim telefonem [ ? ]Dla iPhone'ów - odblokuj telefon, otwórz aparat i przytrzymaj blisko kodu QR. Dla Androida - jeśli nie posiadasz czytnika kodów QR, odwiedź stronę z przeglądarki i kliknij w baner!
Aplikacja Pasjans w App Store
 
Aplikacja Pasjans w Sklepie Play