Pasjansgry.pl
Cofnij
Wskazówka
Nowa
Menu
Opcje
Zapisz
Załaduj
Baker's Game
00:00
0

Baker's Game

Typ gry: Freecell
|
Statystyki zwycięstw:14%

Wprowadzenie do Pasjans Baker's Game

Baker's Game jest podobna i poprzedza pasjansa FreeCell. Jedyną realną różnicą jest fakt, że w Baker's Game stosy kart budowane są tymi samymi kolorami, podczas gry we Freecell karty układane są naprzemiennie kolorami (czarne i czerwone).


Ta różnica sprawia, że Baker's Game jest znacznie trudniejsza do wygrania niż FreeCell. Według programów do rozwiązywania gier z około 1,75x10^64 rozdań Baker's Game, około 75% da się wygrać, podczas gdy we FreeCell, w którym istnieje taka sama liczba rozdań, właściwie wszystkie z nich posiadają rozwiązanie (poza niewielkim ułamkiem). Prawdopodobnie ze względu na łatwość wygrywania Freecell jest o wiele bardziej popularny niż Baker's Game.

Historia

C. L. Baker, matematyk, uznawany jest za Twórcę Baker's Game.
Po raz pierwszy gra pojawiła się w rubryce gier matematycznych Martina Gardenera w Scientific American w czerwcu 1968 roku. Jednak jej korzenie sięgają znacznie dalej wstecz.

Strategia Baker's Game

Zapoznaj się ze strategią klasycznego FreeCell oraz z poniższymi wskazówkami:

  • Ze względu na fakt, że każda karta, która nie jest Królem może być położona tylko na jedną kartę, mobilność (możliwość przemieszczania kart) jest mocno ograniczona w stosunku do Freecell. Z tego powodu konieczne jest, aby gracze, którzy nie chcą korzystać z opcji cofania ruchu dobrze zaplanowali swoje ruchy przed ich wykonaniem. Zazwyczaj plan polega na przenoszeniu wielu kart w kolumnach po planszy i do komórek, jak również na umieszczaniu kart na polach bazowych. Plan powinien kończyć się stanem gry sprzyjającym wykonywaniu dalszych pozytywnych ruchów. Do wygrania gry potrzebny jest zazwyczaj więcej niż jeden plan w rozgrywce.
  • Należy budować poukładane stosy na planszy, gdy tylko jest to możliwe. Pamiętaj, że poukładane stosy można przenosić na raz lub po jednej karcie. Trzeba pamiętać także, że jeśli wierzchnią kartę z poukładanego stosu da się przenieść na pole bazowe, wszystkie karty z tego stosu mogą się tam znaleźć i należy je przenosić pojedynczo.
  • Czasami błędem może być przeniesienie karty na inną na planszy, ponieważ może to ograniczyć mobilność innych kart. Np. kilka ruchów po przeniesieniu 2 na stos 3-4 możesz odkryć, że 3-4 mogły zostać przeniesione na inny stos z piątką tego samego koloru. Natomiast zestaw kart 2-3-4 może nie dać się już przenieść, bo nie ma wystarczającej liczby pustych komórek.
  • Przenoszenie kart z planszy na pole bazowe tylko zwiększa mobilność. W związku z tym (w przeciwieństwie do Freecell), przeniesienie karty na pole bazowe nigdy nie jest błędem.
Pasjansgry.pl
   
© 2022-2024 Pasjansgry.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone
Ładowanie kart...
Wrócić do strony głównej?
Rozdaj nowe karty
Zrestartuj bieżącą grę
[ ? ]Pomimo, że gry posiadające rozwiązanie na pewno da się wygrać, ich rozwiązanie może nie być cozywiste ani proste
Pasjans
Pająk
Gry
karciane
Klasyki
Freecell
Jukon
40
Rozbójników
Piramida

Szybkie instrukcje

Baker's Game

Typ: Freecell
Statystyki zwycięstw: 1 na 7 (około 14%)

Cel: Przenieś wszystkie karty na pola bazowe

Pola bazowe: Stosy:
Komórki:

Skróty klawiszowe
Spacja - rozdaj nową kartę
H - Pokaż wskazówkę
U / Ctrl + Z - Cofnij
N - Otwórz menu Nowa gra
Plus/Minus - Przybliż/oddal
Pauza w grze

Zagraj w numerowaną grę

Numer bieżącej gry: 224441 [ ? ]Numerowane gry to z góry ustalone rozdania.

Nie wszystkie numerowane gry posiadają rozwiązanie.

Wybierz numer gry pomiędzy 1 a 100 000 000

 
Udostępnij/zaznacz grę
Zarejestruj się na Pasjansgry.pl
Nazwa użytkownika
E-mail
Hasło
Potwierdź hasło
Masz już konto? Zaloguj się tutaj
Rejestracja
Witaj z powrotem!
Nazwa użytkownika
Hasło

Zarejestruj się na Pasjansgry.pl
Zaloguj
Pasjans Wszędzie!
Sprawdź naszą nową aplikację
Kliknij na ikonę lub zeskanuj kod QR swoim telefonem [ ? ]Dla iPhone'ów - odblokuj telefon, otwórz aparat i przytrzymaj blisko kodu QR. Dla Androida - jeśli nie posiadasz czytnika kodów QR, odwiedź stronę z przeglądarki i kliknij w baner!
Aplikacja Pasjans w App Store
 
Aplikacja Pasjans w Sklepie Play