Pasjansgry.pl
Cofnij
Wskazówka
Nowa
Menu
Opcje
Zapisz
Załaduj
Golf
00:00
0

Golf

Typ gry: Golf
|
Statystyki zwycięstw:3%

Wprowadzenie do Pasjans Golf

Pasjans Golf to gra karciana, w której używana jest standardowa talia zawierająca 52 karty. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że podobnie jak w golfie, część graczy gra, aby uzyskać jak najniższy wynik.


Gry łatwo się nauczyć i szybko się w nią gra. Jednak wcale nie jest tak łatwo ją wygrać.


Wariantem Pasjansa Golfa jest Łatwy Pasjans Golf, jest w nim jedno ułatwienie, które sprawia, że wygrana jest o wiele prostsza - pozwala przenosić Króla na Asa i odwrotnie.

Cel gry

Celem Pasjansa Golf jest przeniesienie wszystkich kart z Planszy na Pole bazowe. Aby wygrać, Pula nie musi zostać opróżniona z kart.

Jak grać w Pasjans Golf

Na początku rozgrywki, po 5 odkrytych kart rozdawanych jest do każdej z 7 kolumn na Planszy - w sumie 35 kart. Jedna karta rozdawana jest odwrócona na pole bazowe. Pozostałe 16 kart trafiają zakryte do Puli.


Odkryta karta to taka, która jest całkowicie widoczna. W tej grze tylko karty na dole stosów są w pełni odkryte. W dowolnym momencie gry gracz może przenieść odkrytą kartę na Pole bazowe, o ile jest ona oczko wyższa lub niższa od karty aktualnie widocznej na Polu bazowym. Nowa karta na polu bazowym staje się tą, do której dostosowujemy kolejną przekładaną tam kartę.


Gra nie pozwala na odwracanie kierunku układanych kart, czyli nie można położyć Asa na króla lub Króla na Asa. Taka opcja dostępna jest w łatwej wersji tej gry.


Kart nie można przenosić z Pola bazowego z powrotem na Planszę.


Gdy gracz nie może lub nie chce przenosić karty z Planszy na Pole bazowe, klika na Pulę, z której rozdawana jest nowa karta na Pole bazowe. Gracz ma wtedy okazję przenieść na Pole bazowe inne karty z Planszy.


Proces ten trwa do momentu, w którym na Planszy nie pozostaną żadne karty, wtedy gra jest wygrana, lub do momentu, gdy żadna karta z Planszy nie może być przeniesiona na Pole bazowe, a Pula jest już pusta - wtedy gra jest przegrana.

Strategia

Oto siedem wskazówek, jak wygrać Pasjansa Golf:

  • Jako, że Król może być przeniesiony tylko na Damę, gracz powinien zlokalizować wszystkie Damy, aby być pewnym, że są one dostępne, aby usunąć Króle z Planszy. W łatwej wersji Golfa Król może być przeniesiony na Pole bazowe także na Asa.
  • Jako, że As może być położony tylko na Dwójkę, należy zlokalizować na Planszy wszystkie Dwójki i mieć pewność, że są dostępne, aby usunąć z Planszy wszystkie Asy. W łatwej wersji Golfa, Asy można umieszczać także na Królach.
  • Na początku gry, przed wykonaniem jakiegokolwiek ruchu należy przeskanować Planszę i opracować plan ruchów. Zarówno Asy, jak i Króle mają tylko jedną kartę, na którą można je przenieść (poza łatwą wersją gry), są trudne do usunięcia z Planszy i blokują inne karty. Oczywiście należy także zlokalizować inne problematyczne obszary na Planszy.
  • Spróbuj znaleźć sekwencje kart, aby pozbyć się kilku z nich jednocześnie. Czasem karty mogą się ułożyć w potencjalnej sekwencji, nawet jeśli nie są jeszcze w pełni dostępne dla gracza, lecz zostaną odkryte wraz z kolejnymi ruchami.
  • Zazwyczaj korzystnie jest mieć kilka odkrytych kart o podobnej wartości, aby, gdy przyjdzie czas, dłuższa sekwencja kart mogła zostać usunięta z Planszy na Pole bazowe.
  • Zazwyczaj zaleca się, a nawet jest konieczne, zrezygnowanie z przeniesienia karty na pole bazowe.
  • Jeśli gracz staje przed wyborem przeniesienia jednej lub innej karty na Pole bazowe, należy ostrożnie ocenić, jakie karty znajdują się pod nimi przed podjęciem decyzji.

Wygląd gry

Ekran gry składa się z 3 części.


W górnej części ekranu znajduje się Plansza. Składa się z 7 nieoznaczonych kolumn, w każdej znajdują się widoczne dla gracza karty. Tutaj ma miejsce większa część rozgrywki.


Pula i Pole bazowe współpracują ze sobą. Znajdują się pod Planszą, po lewej stronie.


W Puli znajdują się rezerwowe karty, które zostaną włączone do gry w trakcie rozgrywki. Na Pulę składają się zakryte dla gracza karty, lecz pod koniec gry Pula może być też pusta.


Pole bazowe znajduje się bezpośrednio po prawej stronie Puli i jest puste lub składa się z jednej lub większej liczby poziomo nachodzących na siebie kart, widocznych dla gracza, wierzchnia karta to ta znajdująca się najbardziej po prawej.


Kliknięcie na Pulę powoduje rozdanie jednej odkrytej karty na wierzch Pola bazowego, co włącza ją do gry.

Pasjansgry.pl
   
© 2022-2024 Pasjansgry.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone
Ładowanie kart...
Wrócić do strony głównej?
Rozdaj nowe karty
Zrestartuj bieżącą grę
[ ? ]Pomimo, że gry posiadające rozwiązanie na pewno da się wygrać, ich rozwiązanie może nie być cozywiste ani proste
Pasjans
Pająk
Gry
karciane
Klasyki
Freecell
Jukon
40
Rozbójników
Piramida

Szybkie instrukcje

Golf

Typ: Golf
Statystyki zwycięstw: 1 na 30 (około 3%)

Cel: Przenieś wszystkie karty ze stosów na pole bazowe

Pole bazowe: Stosy:
Pula:

Skróty klawiszowe
Spacja - rozdaj nową kartę
H - Pokaż wskazówkę
U / Ctrl + Z - Cofnij
N - Otwórz menu Nowa gra
Plus/Minus - Przybliż/oddal
Pauza w grze

Zagraj w numerowaną grę

Numer bieżącej gry: 1223 [ ? ]Numerowane gry to z góry ustalone rozdania.

Nie wszystkie numerowane gry posiadają rozwiązanie.

Wybierz numer gry pomiędzy 1 a 100 000 000

 
Udostępnij/zaznacz grę
Zarejestruj się na Pasjansgry.pl
Nazwa użytkownika
E-mail
Hasło
Potwierdź hasło
Masz już konto? Zaloguj się tutaj
Rejestracja
Witaj z powrotem!
Nazwa użytkownika
Hasło

Zarejestruj się na Pasjansgry.pl
Zaloguj
Pasjans Wszędzie!
Sprawdź naszą nową aplikację
Kliknij na ikonę lub zeskanuj kod QR swoim telefonem [ ? ]Dla iPhone'ów - odblokuj telefon, otwórz aparat i przytrzymaj blisko kodu QR. Dla Androida - jeśli nie posiadasz czytnika kodów QR, odwiedź stronę z przeglądarki i kliknij w baner!
Aplikacja Pasjans w App Store
 
Aplikacja Pasjans w Sklepie Play